Mahalli İdarelerin 2009 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Veri Girişlerine İlişkin Duyuru

İL KONTROL GÖREVLİLERİ VE MUHASEBE BİRİMİ KONTROL GÖREVLİLERİNİN DİKKATİNE

 

Ocak?Haziran 2009 Mahalli İdareler veri girişleri başlamıştır. Söz konusu veri girişlerinin aşağıda belirtilen hususlar çerçevesinde yapılması hususunda mahalli idare birimlerinin uyarılması gerekmektedir.

29 Mart 2009 tarihi itibarıyla tüzel kişiliği kaldırılarak köye ve mahalleye dönüştürülen ilk kademe ve belde belediyelerinin Ocak-Mart 2009 döneminden sonraki dönemler için veri girişi yapmaları söz konusu olmadığından daha önce alınan Kamu Hesapları Bilgi Sistemi (KBS) Veri Giriş Görevlisi şifreleri iptal edilmiştir. Söz konusu belediyeler veri giriş yetkilileri sisteme veri girmek istediklerinde şifreniz iptal edildi şeklinde bir uyarı göreceklerdir.

Ayrıca kapatılan belde ve ilk kademe belediyelerinin Mahalli İdareler Bütçe ve Muhasebe Yönetmeliği hükümleri çerçevesinde bağlanmış oldukları belediyeye devir işlemlerini gerçekleştirmeleri ve devralan belediye tarafından da kapanan belediyenin bilgilerini de içerecek şekilde Kamu Hesapları Bilgi Sistemine (KBS) Ocak-Haziran 2009 dönemi veri girişinin yapılması gerekmektedir.

Sayfayı Kapatmak için tıklayın